Találd meg a legjobb szakembert otthoni szaunád megépítéséhez!
A célunk egy olyan országos szakember kereső összeállítása, ahol pár kattintással megtalálhatod a számodra ideális kivitelezőt saját otthoni szaunád megépítésére.
Füleki és Társa Bt.

Best Sauna Kft.

Amennyiben Te szaunák építésével foglalkozol, és szeretnél bekerülni a keresőbe, regisztrálj!
Mért jó szaunázni?

A szauázás egészséges és kellemes egyéni vagy társas tevékenység. A legtöbbek számára a szauna relaxációs eszköz, mások egészségögyi okokból szaunáznak.
A szaunázás
- természetes módon (izzadás) méregtelenít
- serkenti és javítja a vérkeringést
- erősíti a szív- és érrendszert
- acélozza az imunrendszert
- jótékony hatással van a bőrre
- elmulasztja az izomlázat
- elűzi az álmatlanságot
- kiválóan oldja a sresszt.
Persze a különböző szauna típusok egy kicsit mind más-más hatással bírnak. A finn szaunában fontos szerepet kap a forró gőz, míg az infraszauna teljesen más elven működik, és nem is annyira forró élmény.
Hogyan lehet saját szaunád?
Több lehetőség közül választhatsz. Az első, ha vásárolsz egy kész szaunakabint. Létezik infra- és finn szauna kabin is előre elkészített változatban. Sok esetben a gyártó vállalja a beszerelést és beüzemelést is.
A másik lehetőség, ha egyedileg készítetsz szaunát. Ennek nagy előnye, hogy a lakásod/házad lehetőségeihez, és a saját igényeidhez fog illeszkedni a végeredmény. A hátránya, hogy többe fog kerülni.
Ezenkívül természetesen az is megoldás lehet, ha „csináldmagad” fromában, saját magadnak építesz szaunát házilag. Ehhez is igyekszünk alább néhány tippet, gyakorlati kivitelezési ötletet adni.
Persze nem mindenki engedheti meg magának, hogy saját szaunája legyen otthon. Szerencsére nagyon sok hotel, wellness centrum, fürdő kínál szaunázási lehetőséget Magyarországon, a hozzád legközelebb fekvő lehetőség megtalálásához használd a térképes szauna keresőnket!
Szauna építés beltérben

Az otthoni szauna lehet beltéri vagy kültéri is.
A beltéri nagy előnye, hogy nem kell kicaplanti a használatához a kertbe, diszkrétebb, intimebb megoldás.
Ugyanakkor a hátránya, hogy a ház/lakás belső területéből vesz el helyet, és nem mindig könnyű megfelelő helyet találni a szauna számára egy már kész lakóépületben.
De ha sikerül, akkor gyönyörű dolgokat lehet készíteni!
Kültéri szauna építés

Több kivitelező vállalja kültéri szauna megépítését. Ez az opció természetesen csak akkor jöhet szóba, ha van kertünk. De akkor érdemes komolyan megfontolni ezt a lehetőséget.
A kerti szaunának több előnye is van a beltéri változattal szemben:
- Először is nem a lakás területéből vesz el helyet
- Sokkal kényelmesebb, ha nem a lakáson belül folynak az építési munkálatok
- Nagyon meg tudja dobni a kert hangulatát egy esztétikus szaunaház. Mivel faépületről van szó, szervesen tud illeszkedni a kert már kialakult architektúrájába. Akár hordószaunát is választhatunk!
- A kertünk méretétől függően akár nagyobb szaunában is gondolkodhatunk, mint ha a lakásba kellene beszorítani a kabint.
Kültéri szauna építés házilag? DIY kedvelőknek ez is egy megoldás!
A kültéri szauna építéséhez – követve a finn szauna hagyományt – alapvetően fát kell használni. Lucfenyő gerendákból elkészíthetjük az épület vázát, amit majd lambériával lehet legegyszerűbben befedni.
Okos megoldás, ha a szauna falait már meglévő fix falakhoz (házfal, kőkerítés) építjük hozzá, mert így eleve jobb lesz a szigetelés, és stabilabb végeredményt kapunk. A meglévő falakhoz rögzítéshez használjunk például dűbelt.
A szerkezet belső fedéséhez lehet kifjezetten szauna lambériát vásárolni, ez jóval ellenállóbb lesz a szaunázással járó hőmérséklet változásnak a sima lambériánál. A falakba szigetelésként kerülhet ásványgyapot és rá alumínium hőtükör.
A szauna padlózata legtöbbször hidegburkolat szokott lenni, mert ezt a legkönnyebb tisztán tartani.
Ezeken túl foglalkozni kell még a szaunapad kialakításával, a szauna kályha elhelyezésével és hozzá szellőző építésével is. Nem szabad megfeledkezni az érintésbiztos áramellátásról sem! Ehhez tényleg érdemes egy villanyszerelő tanácsát kikérni.
Szauna építés árak
A szauna építés ára természetesen nagyban függ az építéshez használt anyagok, például a faanyag árváltozásától, ezért nehéz általánosságban konkrét számokat meghatározni.
Az mindenképpen elmondható, hogy ha egyedi szauna kivitelezéséről van szó – tehát nem egy készen szaunakabint kell csak elhelyezni – akkor a szauna építés ára milliós tétel lesz. A pontos összeg függni fog a szauna méretétől, a beépített funkcióktól, no meg a kivitelező tapasztalatától és az általa képviselt minőségtől is.
A készen vásárolt szaunakabinok árában is nagy a szórás, de itt a végösszeg sok esetben maradhat 500 ezer – 1 millió forint között.
Gyakori kérdések
Egyszerű! Válaszd ki, melyik megyében szeretnél szaunát építeni, majd válaszd ki a szauna típusát is (finn- vagy infraszauna). A Mehet gombra kattintva a kereső megmutatja neked a számodra legjobban passzoló regisztrált kivitelezőket.
Ha szauna építéssel foglalkozol, és szeretnél bekerülni a szakember keresőnk találatai közé, írj üzenetet, és meg fogunk keresni.